Czujka ciepła TUN-38Ex wykrywa szybki wzrost temperatury lub przekroczenie progu cieplnego. Wykonana w wersji iskrobezpiecznej, przeznaczona do pracy w strefach zagrożonych wybuchem.
Dedykowany opiekun
Wysyłka w 24-48h większości produktów
Odpowiadamy w ten sam dzień
Produkty zawsze zgodne z opisem i najwyższej jakości
Czujka ciepła TUN-38Ex to konwencjonalna, punktowa czujka przeznaczona do wykrywania zagrożenia pożarowego w pomieszczeniach, w których w początkowej fazie pożaru może wystąpić szybki wzrost temperatury lub przekroczenie określonego progu cieplnego. Wykonana w wersji iskrobezpiecznej, może być stosowana w strefach zagrożonych wybuchem, zapewniając niezawodne działanie w wymagających warunkach środowiskowych.
Czujka TUN-38Ex może być instalowana na liniach dozorowych central systemów IGNIS 1000, IGNIS 2000 i UCS 6000, a także w systemach POLON 3000, POLON 4000 i POLON 6000 – po zastosowaniu adaptera ADC-4001M. W strefach zagrożonych wybuchem wymaga zastosowania odpowiedniego separatora iskrobezpiecznego.Zobacz naszą ofertę SSP: sygnalizatory adresowalne i konwencjonalne (akustyczne oraz akustyczno-optyczne), ręczne ostrzegacze pożarowe (ROP), centrale i moduły peryferyjne, czujki dymu, ciepła i wielosensorowe, a także akcesoria montażowe oraz zasilanie zgodne z EN54. Doradzimy w doborze kompatybilnych elementów i złożymy je w spójny, zgodny z projektem system.
| Typ | konwencjonalna, punktowa |
| Kategoria | do pracy w warunkach typowych |
| Rodzaj | ciepła |
| Napięcie pracy | 17 VDC – 28 VDC |
| Pobór prądu w trybie dozorowania | < 100 µA |
| Pobór prądu w trybie alarmowania | 20 mA |
| Klasa czujki | A1R, A1S, BR, BS wg. PN-EN 54-5 |
| Adresowanie | czujka konwencjonalna bez adresacji |
| Zakres temperatur pracy | od -20 °C do 65 °C |
| Wilgotność względna | do 95 % przy 40 °C |
| Wymiary czujki z gniazdem | 55 x 63x 112 mm |
| Masa | 0.3 kg |
| Kolor obudowy | czarny |
| Klasa iskrobezpieczeństwa czujki | Ex ib IIC T5/T6 Gb |
Zabezpieczenia przeciwpożarowe PPOŻ – NowMAX