Dedykowany opiekun
Wysyłka w 24-48h większości produktów
Odpowiadamy w ten sam dzień
Produkty zawsze zgodne z opisem i najwyższej jakości
DOR-4043 to adresowalna, optyczna czujka dymu firmy POLON-ALFA, przeznaczona do wykrywania widzialnego dymu w początkowej fazie pożaru, kiedy materiał jeszcze się tli — na długo przed pojawieniem się otwartego płomienia i wzrostu temperatury. Czujka działa na zasadzie rozpraszania promienia świetlnego na cząsteczkach dymu (zasada Tyndalla) i dzięki mikroprocesorowej analizie sygnałów zapewnia wysoką czułość przy jednoczesnej odporności na fałszywe alarmy.
Model DOR-4043 przeznaczony jest do pracy w adresowalnych pętlach central POLON 4100 i POLON 4200, stanowiących część systemu POLON 4000. Wyposażona w cyfrowy mechanizm samoregulacji czułości, automatycznie kompensuje wpływ zabrudzenia, zmian ciśnienia oraz kondensacji pary wodnej, utrzymując stałą skuteczność działania.
Czujka DOR-4043 stosowana jest w systemach sygnalizacji pożaru POLON 4100 i POLON 4200 w obiektach takich jak:
Dzięki możliwości ustawienia trzech poziomów czułości (normalnej, podwyższonej lub obniżonej) czujka może być indywidualnie dopasowana do charakterystyki chronionego pomieszczenia, ograniczając ryzyko fałszywego alarmu.
Zobacz naszą ofertę systemów sygnalizacji pożaru (SSP) – czujki dymu, ciepła i wielosensorowe, sygnalizatory, ręczne ostrzegacze pożarowe, centrale i moduły peryferyjne, a także akcesoria montażowe.
Internetowy sklep ppoż oferuje certyfikowane produkty POLON-ALFA, zgodne z normami EN54 i kompatybilne z systemami POLON 4100 oraz POLON 4200.
| Typ | adresowalna, punktowa |
| Kategoria | do pracy w warunkach typowych |
| Rodzaj | dymu |
| Napięcie pracy | 16,5 VDC – 24,6 VDC |
| Pobór prądu w trybie dozorowania | ≤ 150 µA |
| Wykrywane testy pożarowe | TF2 do TF5 |
| Adresowanie | kodowanie adresu automatyczne z centrali |
| Zakres temperatur pracy | od -25 °C do 55 °C |
| Wilgotność względna | do 95 % przy 40 °C |
| Wymiary czujki z gniazdem | Ф115 x 54 mm |
| Masa | 0.20 kg |
| Kolor obudowy | biały/dowolny kolor palety RAL (tylko na specjalne zamówienie) |
Zabezpieczenia przeciwpożarowe PPOŻ – NowMAX