Dedykowany opiekun
Wysyłka w 24-48h większości produktów
Odpowiadamy w ten sam dzień
Produkty zawsze zgodne z opisem i najwyższej jakości
TSZ-200 to modułowa centrala i zasilacz dla systemów oddymiania i wentylacji pożarowej, opracowana przez firmę D+H Polska. Urządzenie odpowiada za sterowanie, monitorowanie oraz zasilanie urządzeń w systemach wentylacji pożarowej. Dzięki modułowej budowie i możliwości indywidualnego zamówienia, centrala TSZ-200 sprawdza się zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i w wielkokubaturowych obiektach przemysłowych, produkcyjnych czy logistycznych. Sprawdza się doskonale w systemach złożonych nawet z 200 elementów.
Centrala TSZ-200 znajduje zastosowanie w:
TSZ-200 centrala i zasilacz dla systemów wentylacji pożarowej to nowoczesne rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo w obiektach wymagających niezawodnej ochrony przed skutkami pożaru. Sprawdzone w laboratorium CNBOP, gwarantuje pełną funkcjonalność i niezawodność. W naszej ofercie znajdziesz również inne centrale i zasilacze D+H Polska do systemów oddymiania i wentylacji, co pozwala dopasować produkt do specyfiki każdej instalacji.
| Stopień ochrony | IP 54 |
| Zakres temperatur pracy | −25°C – +75°C |
| Klasa środowiskowa (PN-EN 12101-10) | 3 |
| Zasilanie główne/napięcie zasilania | 400 / 230 V AC |
| Maks. pobór prądu z sieci | 630 A / 1500 A (wynika z liczby zastosowanych modułów) |
| Wewnętrzne napięcie robocze | 24 V DC, 230 V AC, 400 V AC |
| Zasilanie awaryjne:
24 V DC: 230 V AC (1-fazowe): 400 V AC (3-fazowe): |
Akumulatory 2 × 12 V DC Zasilacz ZUP 230 lub SZR (zasilanie 2 torowe) SZR: zasilanie 2 torowe – linia zasilania podstawowego i rezerwowe (dodatkowa linia zasilająca lub zewnętrzny agregat prądotwórczy) |
| Napięcie ładowania akumulatorów | Zgodnie z parametrami zastosowanego zasilacza wewnętrznego |
| Linie dozorowe Rodzaj linii dozorowych | Otwarte |
| Liczba linii dozorowych | Do 64 szt. (w zależności od obiektu) |
| Maks. liczba elementów na linii dozorowej | 32 szt. |
| Nadzorowane linie sygnałowe | Tak (liczba w zależności od obiektu) |
| Elementy linii sygnałowych | Sygnalizatory optyczne/akustyczne |
| Typ i liczba elementów wykonawczych | W zależności od poboru prądu przez poszczególne elementy wykonawcze i wymagań obiektowych (wentylatory, klapy przeciwpożarowe i wentylacyjne, siłowniki, czujniki ciśnienia i inne elementy wykonawcze) |
| Wymiary (wys. × szer. × gł.) | Od 300 × 200 × 150 mm do 2000 × 1600 × 400 mm (monoblok) |
Zabezpieczenia przeciwpożarowe PPOŻ – NowMAX