Konwencjonalna czujka dymu ID100 serii Iris wykorzystuje efekt Tyndalla do wczesnego wykrywania dymu. Charakteryzuje się regulowaną czułością, pamięcią nieulotną i wysoką odpornością na fałszywe alarmy.
Dedykowany opiekun
Wysyłka w 24-48h większości produktów
Odpowiadamy w ten sam dzień
Produkty zawsze zgodne z opisem i najwyższej jakości
Konwencjonalna czujka dymu ID100 z serii Iris przeznaczona jest do wczesnego wykrywania dymu powstającego w początkowej fazie pożaru. Wykorzystuje zjawisko rozpraszania światła (efekt Tyndalla) i charakteryzuje się wysoką odpornością na zakłócenia elektromagnetyczne oraz fałszywe alarmy.
Zastosowanie mikroprocesora nowej generacji i algorytmów detekcji pozwala na precyzyjne rozróżnianie rzeczywistych zagrożeń od czynników zakłócających. Czujka współpracuje z konwencjonalnymi centralami sygnalizacji pożaru i montowana jest w gnieździe EB-0010S, które zapewnia ciągłość linii dozorowej po demontażu detektora.
Zobacz naszą ofertę SSP: sygnalizatory adresowalne i konwencjonalne (akustyczne oraz akustyczno-optyczne), ręczne ostrzegacze pożarowe (ROP), centrale i moduły peryferyjne, czujki dymu, ciepła i wielosensorowe, a także akcesoria montażowe oraz zasilanie zgodne z EN54. Doradzimy w doborze kompatybilnych elementów i złożymy je w spójny, zgodny z projektem system.
| Model detektora | ID100 |
| Wartość napięcia linii dozorowej | 10-30V DC |
| Pobór prądu w stanie czuwania | 90uA |
| Pobór prądu w stanie alarmu | Max 40mA |
| Czułość | 0,08 – 0,10 – 0,12 – 0,15dB/m |
| Zakres temperatur | -5OC ~ +40OC |
| Wysokość łącznie z gniazdem | 46mm |
| Średnica | 110mm |
| Ciężar z gniazdem | 160g |
| Ciężar bez gniazda | 90g |
Zabezpieczenia przeciwpożarowe PPOŻ – NowMAX